Terenska nastava

IZVANUČIONIČKA NASTAVA - PARK ŠUMA MARJAN

Tijekom mobilnosti u Finskoj učiteljica Josipa i socijalna pedagoginja Ivona imale su priliku uvjeriti se u dobrobiti učenja u prirodnom okruženju. Tako su učenici PRO A razreda Svjetski dan voda obilježili odlaskom na terensku nastavu.

Dan je započeo šetnjom od Marjanskih vrata do prostora učionice na otvorenome.  Prvo su se uvježbavali sadržaji hrvatskog, matematike i prirode, pri čemu su sjene stabala te zvukovi i mirisi mora pružali opuštajuće i senzorno ugodno okruženje za učenje.

Nakon toga, vrijeme su proveli istražujući prirodu oko sebe i promatrajući morske organizme. Bogatili su rječnik učeći razne pojmove vezane uz more i vodu te smišljali načine na koje ju mogu štedjeti.

Školsko jutro su okrunili proslavom rođendana, a i to je u prirodi ljepše. Zar ne? smiley     FOTOGALERIJA

objavio: Administrator   datum: 27. 3. 2024.