Terenska nastava

TERENSKA NASTAVA UČENIKA POSEBNIH RAZREDNIH ODJELA

Učenici posebnih razreda su prošlu srijedu išli na terensku nastavu. Obišli su ostatke antičke Salone te posjetili izletište Jadro. Mlađi učenici su tako imali priliku upoznati se s djelićem zanimljive i burne lokalne povijesti. Stariji učenici su se podsjetili što su prethodno učili. Među različitim ostacima, pronašli su grob svetog Duje. Iznenadilo ih je što je on jedan od najmanjih i najjednostavnije ukrašenih.

Na izletištu Jadro prvo su se upoznali sa životinjama i biljkama koje žive na tom području, kao što su endemska vrsta mekousta pastrva, žaba, orao ribič, jegulja, komorač, maslačak, ružmarin i dr. Učenicima su posebno zanimljivi bili modeli ovih životinja, a uz pomoć mikroskopa promatrali su neke biljne vrste.

U interpretacijskom centru mekouste pastrve proučavali su interaktivnu kartu rijeke Jadro, periskop prirode, a poseban je doživljaj bila interaktivna projekcija „hod po vodi“. Na kraju su, tijekom kreativne radionice, izradili prikaz morskog svijeta koji su ponijeli sa sobom u školu. FOTOGALERIJA

objavio: Administrator   datum: 11. 6. 2023.