S UDRUGOM MOST - AKCIJA I INSPIRACIJA

Naši su se učenici tijekom godine bavili raznovrsnim ručnim radom, pogotovo Učenička zadruga „Cvrčak“ kojima su se ovaj put pridružili učenici PRO A i krojačka sekcija.

Odlučili su se priključiti humanitarnoj akciji „A di si ti?“ koju već tradicionalno organizira splitska udruga „Most“.

Prodajom rukotvorina učenici su u ovo predblagdansko vrijeme odlučili doprinijeti prikupljanju sredstava za potrepštine sugrađana kojima treba pomoć.

Riva je te subote bila sunčana, ali prohladna zbog bure i unatoč tome prepuna štandova, volontera i posjetitelja ove vrijedne manifestacije.

Naši su zadrugari prodavali ukrase i nakit te svoj posebni suvenir „Dalmatinski privjesak“ inspiriran stihovima „Nek ti kušin bude stina...“ i sličnim frazama koje opisuju naše podneblje i mentalitet. Ovaj je privjesak simbolikom izmamio osmijehe posjetitelja štanda.

Učenici su osim prodaje i razgovora sa sugrađanima, s obzirom na buru, imali i specijalni zadatak uloviti predmete koje je bura odnosila s obližnjih štandova i vraćali ih vlasnicima. To je prouzročilo simpatične situacije i začinilo dan smijehom.

Što se same prodaje tiče, išlo je jako dobro, dosta proizvoda je prodano pa su učenici bili sretni što su doprinijeli ovoj humanitarnoj akciji te imali priliku družiti se i učiniti nešto dobro.

Jedva čekaju nove prilike!

objavio: Administrator   datum: 22. 12. 2023.