„VIZIONARENJE“ – ZAMIŠLJAMO SVOJ IDEALNI ŠKOLSKI VRT

Jučer su se u školskoj knjižnici okupili učenici od petog do osmog razreda na zanimljivo druženje s predstavnicima udruge „Permakultura Dalmacija“. Nakon nekoliko prethodnih susreta prilikom kojih su učenici dobili osnovne smjernice o analizi okoliša i mogućnostima njegova uređenja te o međusobnom utjecaju čovjeka i prirode, došlo je vrijeme da se naučeno primijeni u planiranju uređenja našeg školskog vrta.

Budući da smo upravo doznali da će se škola u bližoj budućnosti nadograđivati u dijelu vrta koji je prvotno bio u planu za uređenje, ali i da će se dio vrta na sjeveru tom gradnjom smanjiti, morali smo se prilagoditi novim okolnostima.

Zato su naši gosti, volonteri udruge, s djecom razgovarali o mogućnostima uređenja ograđenog vrta na sjeveru. Djeca su nakon razgovora dobila priliku izreći, zapisati i skicirati svoje zamišljene vrtove.

Radili su u četiri grupe pa je nakon „vizionarenja“, svaka grupa izradila svoj plakat i predstavila svoju ideju uređenja prostora.

Ideja i želja nije manjkalo, a učenici su kroz razgovor naučili kako uvažiti mogućnosti prostora i svoje želje prilagoditi tome.

Volonteri udruge dobivene ideje, u skladu s tim uključit će u izradi projekta, nakon kojega bi se krenulo u realizaciju uređenja školske oaze.

objavio: Administrator   datum: 30. 11. 2023.