S UDRUGOM PERMAKULTURA DALMACIJA UPOZNAJEMO ŠKOLSKI VRT

Predstavnici udruge Permakultura Dalmacija krajem listopada 2023. s učenicima i zainteresiranim nastavnicima obišli su školski vrt naše škole i napravili uvid u inicijalno stanje tj. upoznavanje terena.

Dio prostora vrta, prvenstveno na jugu, oplemenjen je stablima maslina o kojima se brine školska zadruga, a povremeno volonteri. Zapušteniji dijelovi vrta nude niz mogućnosti za uređenje i korištenje te će u najavljenim budućim susretima sudionici radionice izraziti svoje ideje prema dobivenim informacijama i uputama.

Učenici su upućeni u elemente okoliša koje treba promatrati i analizirati, a nakon obilaska su razgovarali o zapažanjima te poslušali zanimljivo predavanje.

Sudjelovali su učenici od 4. do 8. razreda osnovne škole pa su teme koje su standardne u permakulturnim edukacijama prilagođene njihovoj dobi te metodama i pojmovima koji će im biti jasni i prihvatljivi za usvajanje.

Dogovoreno je da će uključeni učenici prenositi znanja svojim razrednim kolegama, ali i idućim generacijama jer briga o vrtu je pemanentan proces.

Veselimo se novim aktivnostima!

objavio: Administrator   datum: 19. 11. 2023.