DAN ŠKOLE 2023.

Proslavili smo još jedan rođendan naše škole. Školski zbor je pod ravnanjem nastavnika glazbene kulture, Ivana Đangradovića otpjevao himnu i svečano započeo proslavu.

Na samom početku nazočnima se prigodno obratila ravnateljica, Nives Ruščić.

Umjesto svjećica i torte, za poklon Školi uglazbili smo himnu koju su prošle godine smislili naši talentirani učenici.

Među literarnim biserima, posebno se istaknuo Lovre Tašev koji je osvojio sve pisce na državnoj razini LiDraNa. Ovom prilikom pročitao nam je svoj nagrađeni rad „Gajeta“.

Gajeta nas je odvela na more, a na moru smo još malo ostali uz Malu klapu 2.a razreda s pjesmama „Plovi barka, duboko je more“ i „Smiljaniću, Smiljaniću“

4.c odveo nas je na kratko putovanje u Italiju svojom plesnom točkom „Bella, ciao“!

Nakon što smo se raspjevali i rasplesali s našim izvođačima, slijedila je lutkarska priča. Dramska skupina 2.c razreda izvela je igrokaze Jadranke Čunčić-Bandov u kojima smo se sreli s mudrim žabama, medom pospankom, sovom, dobrim zmajevima i rasplesanim praščićima. Zec je postao doktor, a hobotnica zubarica koja se nije dala uvući u zamku morskog psa. Tako su nas drugaši zabavili i podsjetili na vrijednosti poput prijateljstva, mudrosti i dobrote.

Budući da se približavao Majčin dan, Martina Galić iz 7. c razreda recitacijom je iskazala zahvalnost majkama i njihovoj važnoj ulozi u našim životima.

Slijedila je recitacija učenika PRO A. Mihael Jovanovski, Duje Karaman, Ema Čačija i Ema Čečuk izveli su stihove dječje pjesme „Što se gdje krije?“

Luce Lovrić iz 5.a oduševila je publiku plesnom točkom s vijačom. Za ovaj ples je potrebna kondicija, fleksibilnost,koordinacija i ritam, a to se  bez puno vježbanja ne postiže. Luce je  dokazala da se vrijedan trud i rad itekako isplate.

Pred sam kraj vrijedni članovi našeg zbora nastupili su s pjesmama Dani, Splite moj i Do, re, mi.

S pjesmom smo i završili ovu proslavu jer su nam stigli posebni gosti, Mješovita klapa - KUD „Filip Dević“.

No priredba u našoj školi nije jedini događaj kojim obilježavamo Dan škole. Učiteljice razredne nastave pripremile su druženje i radionice za učenike od prvog do četvrtog razreda.

U kvizu „Splitska potjera“ učenici četvrtih razreda udružili su snage sa učenicima  3.c razreda te odgovarali na pitanja o našem Splitu,  Dioklecijanovoj palači i Park-šumi Marjan. Tako su provjerili svoje znanje na zabavan način, ponešto i naučili, a najuspješnijima su dodijeljene  diplome i nagrade.

1. mjesto osvojili su učenici: Josip Bušić (3.c), Marin Knez (3.c), Noa Kovačič (4.b) i Petar Tešija (4.b). Čestitamo!

Dan poslije kulturnih i javnih događanja rezerviran je za sport. Radost i veselje učenika pred školsko natjecanje rastjeralo je oblake i omogućilo poštenu sportsku borbu. Djevojčice su se natjecale u igri graničara, a dječaci su svoje sposobnosti i vještine pokazali u nogometu. Djeca su cijelo jutro provela u navijanju i sportskim aktivnostima, sudjelovala u odbojkaškim i košarkaškim utakmicama u slobodnim terminima u dvorani.

Bilo je dosta iznenađenja u medusobnim okršajima pa su tako prvaši, na penale, odnijeli pobjedu nad drugašima. Četvrtaši su, isto na penale, pobijedili trećaše. Peti razredi su opet iznenadili i uvjerljivo pobijedili šestaše, a osmaši nisu uspjeli dobiti utakmicu protiv sedmaša. Među djevojčicama su najviše iznenadile petašice koje su pobijedile svoje starije kolegice.

Uvijek se s najvećim nestrpljenjem očekuju sportski okršaji između učenika i nastavnika. U njima najdražoj utakmici protiv nastavnika, učenici su prošli s poštenim neriješenim rezultatom i zatvorili krug natjecanja u nogometu.

Odigrala se prvi put i utakmica graničara izmedu učiteljica razredne nastave i učenica 4. razreda gdje su uz žustro navijanje i smijeh pobjedu ipak odnijele učenice.

Sportski Dan skole ispunio je sva očekivanja i ponudio ono najvažnije, druženje uz svima potrebnu tjelesnu aktivnost i sportsko ponašanje. 😊

objavio: Administrator   datum: 17. 5. 2023.