ERASMUS SURADNJA

Nakon nekoliko mjeseci priprema, online sastanaka i dogovora, konačno je došao i taj dan. U naš grad su stigli učenici škole Ymmersta iz Espooa u dalekoj Finskoj u pratnji svojih nastavnica Henni i Marike te ravnateljice Saije. Posjet je dio Erasmus KA1 projekta koji provodi škola Ymmersta.

Nakon smještaja u apartman te kratkog odmora, s nastavnicom Jelenom Cvrlje te Malim vodičima iz 5.c razreda krenuli su u obilazak gradske jezgre.

Ni oblačno vrijeme nije omelo njihove planove. Mali vodiči su predstavili svojim kolegama najzanimljivije dijelove Dioklecijanove palače. Uspjeli smo zaviriti i u podrume.

Iscrpljeni šetnjom, ali i obogaćeni brojnim zanimljivim crticama iz povijesti grada, odlučili smo napraviti pauzu i okrijepiti se u restoranu uz more. Novi nalet energije omogućio nam je da se još malo družimo u parku Zvončac.

Sljedećeg dana druženje smo nastavili u školi. Prvo je slijedilo upoznavanja s ravnateljicom i kratki obilazak škole.

Zboraši, pod palicom nastavnika Ivana, zapjevali su im za dobrodošlicu.

Druženje smo zatim nastavili u učionicama.

Učenici 4.b razreda su kratko predstavili naš grad i školu. Na poklon su dobili kamenčiće oslikane motivima grada koje su učenici izradili s učiteljicom Kristinom. Bili smo ponosni kad su ih naši gosti s veseljem „razgrabili“.

Druženje je nastavljeno u 5.c razredu na satima engleskog i hrvatskog jezika s nastavnicama Jelenom i Zoranom. Učenici su se imali priliku malo bolje upoznati i razmijeniti iskustva poučavanja.Kao zadnju aktivnost nastavnica Marika je održala radionicu izrade straničnika s učenicima posebnih razrednih odjela.

Nakon toga je slijedio ručak za finske učenike i učitelje koji je pripremila naša vrijedna kuharica Bernarda.

U slobodno vrijeme učenici i učitelji iz Finske su istraživali grad te su odlučili i zaplivati. Trenutna temperatura mora im nije smetala, dapače bila je vrlo ugodna, jer je more u Finskoj inače znatno hladnije. Ovih dana kod njih je čak padao snijeg.

Posljednji dan zajedničkog druženja proveden je na izletu s našim petašima. Učenici su posjetili gradove Trogir i Šibenik, kao i Nacionalni park Krka. Naša vrijedna nastavnica Jelena ponovno je bila vodič. Pokazala je učenicima najzanimljivije dijelove jezgre Trogira, sve zanimljivosti katedrale u Šibeniku te posebnosti Nacionalnog parka Krka.

Tako su naši gosti, u ovo malo vremena, mogli vidjeti neke od ljepota naše domovine i upoznati se s djelićem naše povijesti. Jedva čekamo nastaviti suradnju te već smišljamo nove aktivnosti.

objavio: Administrator   datum: 22. 5. 2023.