KOJU SREDNJU ŠKOLU ODABRATI

Dragi učenici osmih razreda i dragi roditelji,

vaša zadnja godina u našoj školi povlači za sobom i brojna pitanja o budućnosti, karijeri i izborima. Koju srednju školu odabrati, kako odrediti što je najbolje za tebe i gdje možete naći potporu? Za sve neodlučne učenike postoje alati i izvori znanja koji Vam mogu pomoći.

Odvojite malo vremena i ispunite upitnik profesionalnih interesa i kompetencija Moj izbor na stranicama E-usmjeravanja kao Vaš prvi korak u svijet (malo više) odraslih. Također, možete prolistati i brošuru Kamo nakon osnovne škole? gdje možete provjeriti popis srednjih škola i zanimanja za našu županiju i šire.

Osim mrežnih izvora, možete se upoznati i sa Centrom za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK). Centar nudi profesionalno usmjeravanje i savjetovanje na upit, te redovite grupne aktivnosti za sve nesigurne o izboru budućeg posla. Prijave za neodlučne učenike mogu se izvršiti na adresu cisok-split@hzz.hr .

Razmislite ako već niste, ali bez panike!

Ako imate dodatnih pitanja, slobodno se javite stručnoj službi škole.

Sretno!

Prilažemo korisne poveznice i informacije:

objavio: Administrator   datum: 27. 3. 2024.