Preventivni program

LIKE ZA DOBAR KLIK!

U utorak, 3. listopada učenici 3.c razreda sudjelovali su na radionici poticanja medijske pismenosti „Like za mudar klik“.

Radionicu je održala Lana Roje Miličević iz Centra za kulturu i cjeloživotno  obrazovanje Zlatna vrata Split.

Učenici su naučili kao iskoristiti pozitivne mogućnosti digitalnih medija i umanjiti negativne utjecaje. Radionicom se djecu potiče na mudar odabir sadržaja u medijima.

Na kraju sata izradili su plakat sa savjetima za sigurno korištenje interneta.

objavio: Administrator   datum: 9. 10. 2023.

U sklopu Preventivnog programa na satu razrednog odjela obrađuju se različite teme o rizičnim ponašanjima. Cilj je podizanje svijesti učenika i poticanje njihovog kritičkog mišljenja kako bi odabrali zdrave životne navike i sadržaje. Kroz razgovore i različite aktivnosti učenike se usmjerava da izaberu dobro ponašanje kako bi im odrastanje bilo što ljepše i sretnije. Svoj djeci želimo da postanu sretni i uspješni ljudi, zato ćemo im i dalje nastojati pokazivati pravi put.

Prilozi:

1. Nenasilno rješavanje problema

2. Grad Split i Policijska uprava splitsko-dalmatinska osmislili su program M.A.H. (Mogu, ako hoću!)

3. Osmaši su sa svojom razrednicom Marijom Jakasović obradili temu Ovisnosti.

Priloženi dokumenti:
OVISNOSTI.pdf