SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA 2023.

U petak, 26. svibnja 2023.  održala se  Smotru učeničkih zadruga Splitsko – dalmatinske županije. U prizemlju trgovačkog centra Mall of split od 10:00 do 19:00 sati tridesetak učeničkih zadruga izlagalo je i predstavljalo različite proizvode, sve njihovih ruku djelo. Učeničke zadruge koje djeluju unutar škola imaju za cilj poticanje učenika na osmišljavanje i izradu proizvoda, njegovanje kulturne baštine, te usvajanje i primjena osnovnih znanja o poduzetništvu i financijskoj pismenosti. Prodajom svojih proizvoda osiguravaju financijska sredstva za daljnji rad i proizvodnju pa su se i na smotri izloženi proizvodi prodavali.

Za svečano otvaranje Smotre pobrinuli su se zbor, klapa i plesni klub OŠ „Mejaši“ te klapa OŠ „Visoka“.

Naša Učenička zadruga „Cvrčak“ predstavila se sa svojim rukotvorinama, a glavni proizvod je bio privjesak za ključeve znakovitog naziva „Dalmatinski kušin“ pa je i cijeli štand bio u tonu dalmatinskih motiva: tovar, maslina i stina, i naravno, cvrčak.

U konačnom poretku našli smo se u zlatnoj sredini jer smo mjeđu tridesetak zadruga zauzeli 14. mjesto na rang listi. Lijepo smo se družili i vježbali poduzetničke vještine. Veselimo se novim projektima!

objavio: Administrator   datum: 9. 6. 2023.