Dragi učenici i roditelji,

nalazimo se pred još jednim izazovom i vjerujemo da ćemo se prilagoditi trenutnim okolnostima, zaštititi zdravlje te nastavu na daljinu uspješno provesti. Od Ministarstva smo dobili upute za pripremne aktivnosti vezane uz organizaciju nastave na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije.

S obzirom na to da se u svim osnovnim i srednjim školama neće održavati nastava od ponedjeljka, 16. ožujka 2020., krenut će izvođenje nastave na daljinu.
Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na Trećem:

Razred Termin
1. razred OŠ 8 – 10 h
2. razred OŠ 10 – 12.30 h
3. razred OŠ 13 – 16 h
4. razred OŠ 16 – 19 h

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HRT 3 pod nazivom Škola na Trećem bit će u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine.

Za učenike predmetne nastave osnovnih škola svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu što će uključivati videosnimke predavanja, radne materijale, itd.
Dodatno, Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati.
Za sve učenike online nastava počinje u ponedjeljak, 16. ožujka 2020., prema rasporedu i smjenama koje će odrediti MZO i objaviti na mrežnim stranicama.

U „virtualnim razredima“ od 5. do 8. razreda u osnovnim školama objavit će se dnevni raspored i uputiti učenike na sadržaje potrebne za ostvarivanje nastave taj dan.
Prisutnost učenika na nastavi prati se uz njihove aktivnosti u „virtualnom razredu“ .

U školama će biti osiguran prihvat učenika razredne nastave koje roditelji nisu u mogućnosti ostaviti pod nadzorom kod kuće.
Učenici u školi također trebaju pratiti nastavu na programu HRT 3. Dakle, za njih neće biti organizirana nastava, nego će pratiti obrazovni program na televiziji ili će sudjelovati u nastavi na daljinu uz praćenje učitelja.

Sve važne obavijesti će se objavljivati na stanicama MZO-a, CARNET-a, Škole za život i Agencije za odgoj i obrazovanje.
Provodite preporučene mjere zaštite zdravlja te redovito pratite obavijesti na našoj školskoj stranici.

Detaljnije informacije na https://mzo.gov.hr/

objavio: Administrator   datum: 13. 3. 2020.