„Otpad nije smeće“

30. travnja na Rivi je upriličeno obilježavanje Dana planeta Zemlje u organizaciji Grada Splita i Udruge za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce.

Cilj ovog događaja je promoviranje održivog gospodarenja otpadom, odnosno principa „smanji, ponovno koristi i recikliraj“.

U sklopu programa na Rivi, između ostalih radova na temu otpada i recikliranja, predstavljeni su i radovi naših učenika pod nazivom „Morske ptice i plastika“.

S namjerom osvještavanja javnosti o utjecaju nekontrolirane upotrebe jednokratne plastike, izrađen je mobil s galebovima koji su u suradnji sa školskom zadrugom sašiveni i napunjeni, pri čemu smo reciklirali stari jastuk i dekicu od flisa. Izradili smo i letke s porukama (stihovima) da se lako pamte.

Instalaciju s galebovima dopunili smo transparentima te ribicama zarobljenima u plastiku.

Na ovaj smo se način pridružili slanju poruke o odgovornom ponašanju prema Zemlji i životu na njoj. Jer, svi smo odgovorni!

objavio: Administrator   datum: 21. 5. 2019.