"Moj najbolji pozitivni roditelj"

Na sjednici Dječjeg gradskog vijeća Grada Splita pokrenut je projekt „Moj najbolji pozitivni roditelj“ (akronim: „MOJ NAJ-PR“). Cilj je poticanje pozitivnog roditeljstva i ukazivanje na teme i probleme od osobite važnosti i to u suradnji s roditeljima. Moto projekta je: „Djeca su odraz svojih roditelja, oni nam trebaju biti primjer“.

Zadatak Vijeća učenika pojedine škole bio je osmisliti aktivnosti koje će provesti u suradnji s roditeljima te svoja saznanja i iskustva prikazati na plakatu i prezentaciji.

Mi smo se odlučili spojiti ekološke i sportske aktivnosti te smo organizirali aktivno popodne s roditeljima.

Timovi djece i roditelja istraživali su načine pravilnog odlaganja otpada s ciljem da se ta saznanja prenesu na svu djecu i roditelje u našem kvartu.

Nakon što je svaka grupa prezentirala svoja saznanja i poruke, uslijedila je primjena naučenog kroz sportsko natjecanje.

Osim što se natjecalo u brzini i sortiranju otpada, nismo propustili naučiti lekciju o sportskom ponašanju.

U to ime učenici su izradili prigodne transparente s poukama o navijanju i ponašanju na terenu.

Predstavnica Vijeća učenika je prezentirala naš uradak 27. ožujka 2019. na sjednici Dječjeg gradskog vijeća. Mali vijećnici bodovali su provedene aktivnosti te smo se u konkurenciji od 28 sudionika našli na 2. mjestu.

Budući da se radi o znanjima i ponašanjima koja vrijede u životu, nastavit ćemo učiti i primjenjivati ih svakodnevno. Zahvaljujemo svim roditeljima koji su se odazvali pozivu i vjerujemo u buduću suradnju.

Više pogledajte u prezentaciji.

Priloženi dokumenti:
MOJ_NAJ_PR.ppsx (23.24 MB)

objavio: Administrator   datum: 5. 4. 2019.