Međunarodni dan osoba s Down sindromom

Munarodni dan osoba s Down sindromom obilježava se 21. ožujka. Taj datum simbolizira da na 21. kromosomskom paru  imaju tri umjesto dva kromosoma, što i uzrokuje Down sindrom.

Pogotovo na ovaj dan, širom svijeta želi se potaknuti ljude da upoznaju i bolje razumiju svijet osoba s Down sindromom i pruže im podršku.

U atriju naše škole defektologinja je, u suradnji s učiteljicama, izložila osnovne informacije o Down sindromu, a pano ukrasila crtežima čarapica koje su izradili učenici i pri tome učili o ovoj temi. Čarapice su simbolično složene u obliku kromosoma. Saznali su da osobe s Down sindromom zrače ljubavlju i veseljem pa su dobile naziv "suncokreti".

21. ožujka u znak solidarnosti nosimo različite, šarene čarapice. Ako ih netko primijeti, imat ćemo priliku prenijeti mu svoja saznanja i potaknuti ga da i sam nauči više o ovom sindromu.

objavio: Administrator   datum: 20. 3. 2019.