Školski medni dan

U osnovnim školama u Hrvatskoj, pa tako i u našoj školi, na Dan sv. Ambrozija, 7. prosinca 2018. obilježen je  Školski medni dan.

Učili smo o važnosti meda i njegovog uključivanja u prehranu te značaju pčela i pčelarstva za sveukupnu prirodu i bioraznolikost.

Prvašići su poslušali predavanje i razgovarali o važnosti meda i pčela, saznali kako med nastaje, slušali priču te dobili staklenku meda hrvatskih pčelara.

Domaći med je pakiran u nacionalnu staklenku pa će se ubuduće moći lako prepoznati i neće biti mjesta zabuni. Korištenje staklenke je povezano sa sustavom označavanja Med hrvatskih pčelinjaka, tako da će na svakoj staklenci biti i jedinstveni broj putem kojeg svatko može provjeriti koji je pčelar proizveo med.

Bilo je ovo lijepo i važno druženje!

objavio: Administrator   datum: 15. 12. 2018.