DRUGAŠI U GRADSKOJ KNJIŽNICI

Prošli tjedan su učenici 2.c razreda posjetili Gradsku knjižnicu Marka Marulića u Splitu. Knjižničarka ih je ljubazno dočekala pokraj pulta za posudbu i informacije te povela najprije na Odjel za djecu i mlade. Tamo su obišli police na kojima su knjige, slikovnice, igračke, društvene igre. Knjižničarka je objasnila što se gdje nalazi i kako se koristi, a onda su se smjestili u mirni kutak dječjeg odjela na zanimljive klupice i slušali što knjižničarka govori o knjigama, internetu, upisima i događanjima za djecu u knjižnici.

Zatim je, naravno, slijedila priča. Knjižničarka je pročitala bajku "Proždrlica" o simpatičnoj i snalažljivoj djevojci. Uživali smo.

Nakon priče imali su priliku listati i čitati zanimljive popularno-znanstvene knjige o brodovima, čudnovatim bićima, matematici, itd.

Dok je učiteljica na pultu obavila upis učenika u knjižnicu, učenici su s knjižničarkom obišli odjel multimedije sa stripovima, filmovima, glazbom i knjigama o svijetu filma i glazbe. Zatim su se stepenicama popeli na kat i vidjeli gdje se nalazi zavičajna zbirka "Spalatina" koju smo se dogovorili posjetiti u 3. razredu.

Na tom katu je i odjel za odrasle s čitaonicom i puno knjiga. Vrlo je tiho tako da ljudi koji žele mogu na miru čitati. Popeli smo se još jednim stepenicama na drugi kat i otkrili odlično mjesto za čitanje i učenje prvenstveno za starije učenike i studente te za odrasle.

Okupili su se na kraju kraj pulta za upise i posudbe te napravili jednu zajedničku fotografiju za uspomenu. Sad su članovi knjižnice pa se vraćaju uskoro. :)

objavio: Administrator   datum: 24. 4. 2018.