BOŽIĆNA PRIREDBA 2022.

Na početku božićne priredbe nazočnima se obratila ravnateljica Nives Ruščić riječima dobrodošlice i lijepim željama za predstojeće blagdane i novu godinu.

Voditeljice Martina i Ivana započele su najavu programa duhovitim razgovorom o božićnim željama i tako najavile prvu točku priredbe, igrokaz „Najljepši dar koji su izveli učenici 4.b razreda.

Nakon toga je školski zbor otpjevao pjesmu „Radost svijetu i ugrijao srca prisutnih.

Voditeljice su najavljivale brojne točke naših učenika i pri tome se služile malo rimom, malo slobodnim stihom.

Učenice 7.b recitirale su pjesmu „Što je Božić?“. Na pozornici su u nastavku programa recitirali, glumili i zabavili publiku učenici 2.c razreda: Noa, Jan i Petar s „Pjesmom o svetom Nikoli“, Ema i Laura s pjesmom „Moje božićne želje“, Karlo s pjesmom „Božićni darovi“ te Linda, Kate, Izabela, Marija, Marta i Lily s pjesmom „Problemi Djeda Božićnjaka“, a Ana i Antonio u igrokazu „Božićne želje“.

Je li u ovo doba godine lako biti na njegovom mjestu i što  Djedica ima za reći o tome, prikazao je Lovre Šunjić, učenik 7. c razreda stand up nastupom pa  smo čuli kakvih se sve želja naslušao i načitao naš Djed Božićnjak.

Od učenika 3.a razreda saznali smo što za Božić žele, a usput su nas rasplesali!

Naši su učenici  pokazali da su vješti u pisanju i pjevanju. Nikolina Malenica, učenica 3.b razreda, nastupila je s autorskom pjesmom, a nakon nje smo pogledali i poslušali nekoliko glazbenih točaka: Franku Prižmić na violini, Niku Grisogono i Tonku Stanišić na gitari te Špira Varnicu također na violini!

Nakon nježnih tonova, nastavili smo u življem ritmu točkom 4. a razreda, pjesmom i plesom „Raduj se, cijeli svijete“.

Učenici 2. a razreda izveli su recitaciju „Izvor dobrote“, a u duhu pravih klapskih pjevača, nastupili su s pjesmama „Evo san ti doša“ i „Dobra večer, mi kucamo“

2. b nas je podsjetio koga mi to na Božić očekujemo. Otpjevali su pjesmu „Djetešce nam se rodilo“, a školski zbor je potom otpjevao pjesme „Spavaj, mali Božiću“ i „Zvončići“.

Prvaši su na kraju priredbe i glasom i pokretima zapjevali „Sretan Božić svakome!“ Naime svoje su pjevanje upotpunili interpretacijom pjesme na znakovnom jeziku. Ovom vedrom izvedbom ispratili goste čestitkom, veseljem i lijepim željama.

objavio: Administrator   datum: 29. 12. 2022.