BOŽIĆNE ŽELJE NE POZNAJU GRANICE

Učenici PRO A razreda sudjeluju u međunarodnom projektu "Holly Jolly Holiday!". Cilj projekta je upoznavanje učenika s kulturnim različitostima te razvoj jezičnih i IKT vještina. Učenici su se upoznali s božićnim tradicijama drugih europskih država, pjevali božićne pjesme, izrađivali različite ukrase, igrali online igre pri čemu su bogatili svoj rječnik. Nacrtali su svoj logo te sudjelovali u izboru najboljeg.

Različitim tehnikama napravili su božićne čestitke te ih poslali svojim prijateljima u Italiju i Rumunjsku. Svoja pisma poslali su i Djeda Mrazu. Sudjelovali su i u pisanju zajedničke priče na temu Božića. Tijekom virtualnog sastanka predstavili su se na engleskom jeziku i čestitali Božić svim sudionicima projekta. Snimili su i video čestitku na engleskom i hrvatskom jeziku te sudjelovali u izradi zajedničkog božićnog rječnika.

Tijekom projekta vježbali su korištenje digitalnih alata kao što su Canva i Genially. Sudjelujući u projektu, učenici su razvijali digitalne vještine te vještine komunikacije i rada u timu. Upotrijebili su kreativnost u različitim zadacima te upoznali druge kulture. Njihove aktivnosti pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Administrator   datum: 21. 12. 2022.