ERASMUS PLUS PROJEKT - CREATING A GOOD TOMOROW

Našu školu su 24. i 25. listopada posjetile dvije nastavnice iz škole Ymmersta iz grada Espooa u Finskoj, Henni Pesonen i Marika Ketomäki. Posjet je dogovoren u sklopu Erasmus+ KA1 projekta Creating a Good Tomorrow kojeg provodi škola iz Finske. Uz vodstvo nastavnice Jelene Cvrlje obišle su Dioklecijanovu palaču.

Prvog dana gošće su se upoznale s našom školom i hrvatskim obrazovnim sustavom.

Drugog dana promatrale su obrazovnu praksu na satovima nastavnice Ivane Mrduljaš, Jelene Cvrlje i Slavice Smoljanović.

Upoznale su učenike iz posebnih razrednih odjela te su sudjelovale na radionici pripreme ukusnih kiflica nakon čega su se priključile proslavi za Dan kruha. Razveselile su nas knjigom Slamka, Šlapica i vragolasta školarka finskih književnica  Sinikke i Tiine Nopola.

Gošće su predstavile svoju školu i aktivnosti koje se provode te smo tako mogli usporediti obrazovne sustave i prakse Finske i Hrvatske. Na sastanku je dogovorena daljnja suradnja putem Etwinning projekta čija je tema razvoj volonterstva među učenicima, kao i zauzimanja aktivne uloge u poticanju pozitivnih promjena u školi i neposrednoj zajednici.

Nadamo se da će i učenici iz Finske imati priliku posjetiti našu školu.

objavio: Administrator   datum: 3. 11. 2022.