DAN KRUHA 2022.

Učenici OŠ „Blatine-Škrape“ su 25. listopada 2022. godine obilježili Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Svečanosti su prisustvovali svi učenici nižih razreda i po dva predstavnika viših razreda. Prigodni program održao se u atriju škole, a otvorili su ga razigrani prvaši pjesmicom „Pekar“.

Četvrtaši su nastavili u istom tonu te su vrlo uvježbano prikazali igrokaz „Ostvareni san“. Učenici 3.b i 3.c razreda su nas svojim recitacijama prisjetili važnosti i mjesta kruha u našim životima. Zbor učenika od prvog do sedmog razreda zapjevao je pjesmu „Bože moj, dopusti mi“, a nakon nje skrušili smo se u molitvu vjeroučiteljice asistentice Paule i prvopričesnika. Svaki je razred za taj dan pripremio košaricu s pekarskim proizvodima koju je naš don Ivan blagoslovio. Učenici 3.a razreda ispratili su nas veselom „Žutom pjesmom“. Ispunjenih srca, blagovali smo hranu i s osmijehom na licu nastavili sa školskim aktivnostima.

objavio: Administrator   datum: 29. 10. 2022.