NAŠ SUVENIR - DALMATINSKI KUŠIN

U sklopu projekta “Jadranski regionalni znanstveni centar za razvoj vještina u području STEM-a, IKT-a, poduzetništva i aktivnog građanstva” donesena je odluka o odabiru projekata za financiranje programa za Dalmatinski suvenir, Lički suvenir te Čuvare baštine.

Naša Učenička zadruga “Cvrčak” sudjelovala je i predstavila svoj proizvod koji su nazvali ''Dalmatinski kušin'' i našli se na popisu odabranih projekata za školsku godinu 2022./2023.

Radi se o privjesku za ključeve. Korištena je prozirna epoksi smola u koju je umetnut dalmatinski kamenčić i natpis - dalmatinski kušin. Plava prehrambena boja dodana u smolu dočarava dalmatinsku obalu. Proizvod simbolizira surovi dalmatinski krš i teške životne uvjete u kojima su živjeli naši djedovi i bake, a prozirna plava boja naše prekrasno more.

objavio: Administrator   datum: 28. 10. 2022.