ŠKOLE ZA AFRIKU

Osnovna škola „Blatine-Škrape“ ove se školske godine uključila u UNICEF-ov projekt Škole za Afriku. Na početku školske godine učitelji su se na webinaru upoznali s projektom i projektnim ciljevima. Nakon toga su stigle radne bilježnice, plakati i drugi materijali koji su nas pobliže upoznali s položajem djece u Africi i preprekama s kojima se susreću.

U okviru projekta, djeca i mladi iz hrvatskih vrtića i škola uče o dječjim pravima i pomažu u stvaranju boljih uvjeta života za djecu Madagaskara. Tijekom školske godine provedene su različite aktivnosti. Doznali smo puno o afričkim državama, glazbi, umjetnosti, odjeći,  životinjama i tradicionalnim nastambama. Pjevali smo i plesali.

Učenici 3. b i PRO A razreda izradili su ukrase te organizirali prodajnu izložbu. Prikupljanju sredstava za djecu Madagaskara pridružili su se i učenici 1.b i 6.a razreda. Prodajnom izložbom i donacijama učenika i njihovih roditelja prikupljeno je oko 1800 kn.

Prikupljenim sredstvima grade se i opremaju škole i školska igrališta ili se obnavljaju postojeća. Djeci se osigurava školski pribor te pristup čistoj, pitkoj vodi i sanitarnim prostorijama.

Otvoreni su centri za rani odgoj i obrazovanje za najmlađu djecu, a djeca koja su prekinula školovanje ili su bila primorana raditi, dobila su priliku nastaviti obrazovanje.

U atriju škole možete vidjeti izložbu radova koji su nastali tijekom provedbe projekta.

Zahvaljujemo svima koji su svojim donacijama odlučili poduprijeti ovaj projekt.

objavio: Administrator   datum: 15. 6. 2022.