POSJETILI SMO VUKOVAR

Jedan od osnovnih odgojno-obrazovnih zadataka Javne ustanove „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“ provedba je programa obveznih jednodnevnih i dvodnevnih posjeta Vukovaru učenika osmih razreda osnovnih škola iz cijele Republike Hrvatske. Riječ je o projektu koji obuhvaća učenje o vrijednostima Domovinskog rata i značaja Bitke za Vukovar u obrani suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti suvremene Republike Hrvatske.

U pratnji svojih razrednica, učiteljice povijesti i pomoćnica u nastavi, osmaši su se na terensku nastavu u okviru ovoga projekta uputili 3. lipnja 2022. u ranim jutarnjim satima. Istoga dana stigli su u Vukovar i posjetili Memorijalni centar.

Tamo su slušali predavanje o raspadu SFRJ i Domovinskom ratu te su obišli postavljene eksponate izložene u Memorijalnom centru. Prvog dana boravka u Vukovaru posjetili su i Vodotoranj.

4. lipnja učenici su poslušali predavanje o crkvi sv. Filipa i Jakova te obišli memorijalne lokacije na širem području grada Vukovara, a koje su to lokacije možete vidjeti  u Virtualnoj šetnji Vukovarom koja prenosi iskustvo posjete mjestima memorijalnih obilježja grada Vukovara i njegove nedavne povijesti.

Toga dana obišli su još dva muzeja: Muzej grada Vukovara i Muzej vučedolske kulture te time zaokružili svoj posjet Gradu za ovaj put.

objavio: Administrator   datum: 14. 6. 2022.