DRUGAŠI NA FESTIVALU ZNANOSTI

Ove godine, od 02. do 07. svibnja na KTF-u je održan Festival znanosti.

Učenici 2.a razreda su s velikom radošću i nestrpljenjem  posjetili Kemijsko- tehnološki fakultet. Najljepši doživljaj je bio kad su navukli rukavice na ruke i stavili zaštitne naočale te krenili u male znanstvene avanture.

Sudjelovali su u aktivnostima koje prikazuju kruženje vode u prirodi, kako nastaju kisele kiše te kako izraditi terarij s biljkama.

Upoznali su nekoliko uređaja koji se danas koriste za razna istraživanja i pokuse te izložbene uređaje i vrijedne dokumente koji su se nekada koristili.

Vidjeli su i poseban uređaj koji proizvodi pivo što im je bilo posebno zanimljivo.

Iz malih kemijskih radionica otputovali smo u svijet fotografije na Prirodoslovno - matematički fakultet.  Učenici su pogledali izložbu fotografija studenata i djelatnika PMF- a na temu subjektivnog doživljaja života.

Uz jednu od fotografija stoji podsjetnik o važnosti naoko malih stvari iz prirode koja uvijek ima nešto za pokazati. Otvorite oči, divite se prirodi i čuvajte je!

objavio: Administrator   datum: 6. 6. 2022.