eTwinning projekt „Christmas in Europe“

Učenici posebnih razrednih odjela sa svojom učiteljicom Teom te socijalnim pedagoginjama Nikolinom i Ivonom sudjeluju u eTwinning projektu „Christmas in Europe“.

Cilj projekta je upoznavanje učenika s kulturnim različitostima te razvoj jezičnih i IKT vještina. Učenici su se upoznali s božićnim tradicijama drugih europskih država, pjevali božićne pjesme, izrađivali različite ukrase, igrali online igre pri čemu su bogatili svoj rječnik.

Nacrtali su svoj logo te sudjelovali u odabiru najboljeg loga ovoga projekta. Različitim tehnikama su napravili božićne čestitke te ih poslali svojim prijateljima u Poljsku, Španjolsu, Italiju, Sloveniju i Rumunjsku. Sudjelovali su i u odabiru najljepše božićne čestitke.

Tijekom virtualnog sastanka predstavili su se na engleskom jeziku i čestitali Božić svim sudionicima projekta.

Prikazali su neke hrvatske božićne običaje (darivanje za sv. Nikolu, sijanje božićne pšenice, izrada jaslica i ukrasa za bor, priprema tradicionalnih keksića). Učili su čestitati Božić na jezicima škola iz drugih zemalja koje sudjeluju u ovom projektu te su snimili  čestitku na hrvatskom jeziku, a sudjelovali su i u izradi zajedničkog božićnog rječnika.

Tijekom projekta vježbali su korištenje digitalnih alata kao što je WordArt, Word Search Labs i Learning Apps pa su se okušali i na tom polju.

Sudjelujući u projektu, učenici su razvijali digitalne vještine te vještine komunikacije, i to ne samo na materinjem, već i na engleskom jeziku. Upotrijebili su kreativnost i maštu u različitim zadacima i razvijali interes za druge kulture.

Kroz ovakve međunarodne projekte imaju priliku za lijepa druženja i zanimljiva saznanja pa ne sumnjamo da će sličnih aktivnosti biti još.

Pogledajte video prilog OVDJE.

Priloženi dokumenti:
Christmas_in_Europe_(4).mp4 (19.03 MB)

objavio: Administrator   datum: 13. 1. 2022.