DABAR - NATJECANJE IZ INFORMATIKE I RAČUNALNOG RAZMIŠLJANJA

Dabar je natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja. Ove je godine održano od 8. do 12. studenoga 2021. na CARNET-ovom sustavu MOOC.

Za učenike i škole natjecanje je besplatno, a škole se moraju pridržavati Pravilnika natjecanja i Etičkog kodeksa natjecanja Dabar.

Kako stoji na njihovoj mrežnoj stranici, organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju”, a podršku natjecanju daju Hrvatski savez informatičara, Visoko učilište Algebra, CARNET i Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Stranice međunarodnog natjecanja su http://bebras.org, a hrvatsko sjedište je na portalu ucitelji.hr.

Na natjecanje se prijavilo 679 škola u pet kategorija. Učenici su rješavali 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta.

U natjecanju su sudjelovali i naši učenici kojima je ovo bilo zanimljivo iskustvo.

Neki od njih su bili jako uspješni pa su se plasirali među 10% najboljih sudionika u državi pa ih navodimo po kategorijama.

U kategoriji MikroDabar, namijenjenoj učenicima prvog i drugog razreda, najuspješniji su bili: Nikola Pavičević, Berto Weber i Lara Duvnjak.

U kategoriji MiliDabar za učenike trećeg i četvrtog razreda, najbolje rezultate ostvarili su: Dina Ćirić, Špiro Varnica, Nina Bartulić, Nikola Ozretić i Karlo Abramović.

U kategoriji MegaDabar, od naših učenika sedmog i osmog razreda najbolje rezultate postigli su: Lovre Tašev, Nenad Kovačić i Toni Vržina.

Čestitamo!

FOTOGRAFIJE

objavio: Administrator   datum: 25. 11. 2021.