"PAS I PRIČA U POKRETU"

Učenici posebnih razrednih odjela sudjeluju u projektu Pas i priča u pokretu koji financira Grad Split.

Projekt se provodi u suradnji s udrugom Četiri šape iz Šibenika pod vodstvom gđe. Marijane Šarić. Planirano je da u procesu od deset radionica učenici nauče primjereno se ponašati prema psima, saznati kako se o njima brinuti te kako pristupati životinji.

Djeca će svladavati različite motoričke aktivnosti uz podršku terapijskog psa. U sklopu projekta provodit će se i kamishibai radionice u kojima će se djeca susresti s pričama, slikama, slušati pripovijedanje i družiti se s psom.

Kako bi pripremili djecu za susret s psom, pokazali im kako postupati i komunicirati, pažljivo prići i dodirnuti psa, na prvi susret je stigao plišani psić.

S njim su se igrali te uz pomoć trenerice vježbali navedene postupke i ponašanja. Ovakav uvodni susret važan je i radi djece koja se psa boje jer vježbajući s plišancem lakše se opuste i pripreme za susret s pravim terapijskim psom.

Kako je to izgledalo na prvoj radionici provjerite u FOTOGALERIJI.

objavio: Administrator   datum: 4. 11. 2021.