POVRĆE KAO INSPIRACIJA ZA ZDRAVI DORUČAK – U UČIONICI I KUHINJI S UČENICIMA PRO A RAZREDA

Ove školske godine PRO A ponovo je sudjelovao u projektu Tjedan školskog doručka i u tome su uživali. Naglasak je bio na povrću i smišljanju recepata za obroke s povrćem. Oni su smiksali svoj povrtni smoothie.

Mijesili su i pekli slasne muffine s tikvicama.

Zabilježili su i intervju sa  školskom kuharicom koja uvijek ima zanimljive ideje za zdrave obroke i napitke.

Osmislili su tanjur zdrave prehrane, razgovarali zašto je važno jesti zdravu hranu te nabrajali  i prepoznavali razno voće i povrće.

Jedan od zadataka je bio vrednovati tjedni školski doručak pa su učenici ocjenjivali svoje marende i ono što su zajedno pripremali u školi.

Na fotografijama su prikazane neke aktivnosti i proizvodi nastali tijekom ovoga zanimljivog projekta. Pogledajte, sigurno će vas inspirirati da i sami pripremite zdrav doručak.

objavio: Administrator   datum: 18. 10. 2021.