Dan za zdrave zube

Učenici 2.a  razreda, 25. rujna su u produženom boravku na zanimljiv način obilježili Dan za zdrave zube.

Prije samih aktivnosti,  učiteljica je htjela saznati što učenici znaju o karijesu.

Izdvajamo neke njihove odgovore:
 „Karijes je ono crno što smeta zubima.“                                                          „To dobijemo kada hrana ostane jedan dan na zubima.“                                    „Karijes je zubna bolest.“                                                                                      „Karijes je šporkica na zubu.“                                                                                „To je bakterija koja šteti zubu.“

Zatim su učenici, uz pomoć prezentacije i animacija, ponovili i naučili nešto više o bolestima zuba, hrani koja je dobra ili loša za njih te važnosti redovitog posjeta stomatologu.

Slijedila je aktivnost rezanja raznih namirnica iz reklamnih letaka koje su potom lijepili na sretni ili tužni zub – ovisno o tome je li hrana dobra ili loša za zube.

Naposljetku su sastavljali rečenice od riječi na karticama kako bi dobili savjete za održavanje zuba lijepima i zdravima.

Sve savjete su zalijepili i postavili na razredni pano uz obećanje da će naučena pravila sigurno poštivati!

objavio: Administrator   datum: 8. 10. 2020.