OBAVIJEST O POČETKU NASTAVE U ŠKOLSKOJ GODINI 2020./2021.

Nova nastavna godina počinje u ponedjeljak, 7. rujna 2020.

S obzirom na epidemiološku situaciju, do daljnjega će se nastava odvijati u dvije smjene (jutro i popodne).

Na dvorištu i na igralištu biti će označena mjesta na kojima se razredi okupljaju i odakle u pratnji svojih nastavnika ulaze u učionice. Svaki će razred boraviti u svojoj učionici, a predmetni učitelji dolazit će u učionice.

Prvi dan nastave (7. rujna) održat će se 3 školska sata u trajanju od 30 minuta.

Zbog epidemioloških mjera učenici će u školu ulaziti na 2 ulaza:

• zapadni (kroz glavna ulazna vrata)
  • istočni (sa školskog igrališta, ulaz u školsku dvoranu).

Ulazit će se prema točno određenom rasporedu. Ovaj raspored vrijedi samo za prvi dan škole:

A smjena (7. rujna - ujutro)

6. i 8. RAZREDI – nastava u 8:00, GLAVNI ULAZ

2. i 4. RAZREDI – nastava u 8:30, ULAZ S IGRALIŠTA/DVORANE

B smjena (7.rujna - popodne)

3. RAZREDI – nastava u 13:15, ULAZ S IGRALIŠTA/DVORANE

5. i 7. RAZREDI – nastava u 14:00, GLAVNI ULAZ

Detaljnije upute o modelima rada i ponašanju za vrijeme epidemije te tjedni raspored sati učenici će dobiti od svojih razrednika u školi, a opće informacije su ranije objavljene na školskoj stranici.

Učenike će u razredima dočekati udžbenici spakirani u vrećice. Uz udžbenike će dobiti izjave s popisima preuzetih udžbenika koje roditelji trebaju potpisati, a djeca sutra dan (utorak) donijeti u školu.

Napomene:

• Učenici i djelatnici obvezni su poštovati razmak od najmanje 1,5 m u odnosu na druge osobe te paziti na higijenu.
  • Molimo roditelje da učenike potaknu na pravilno pranje ruku i držanje fizičkog razmaka radi osobne sigurnosti i sigurnosti drugih.
  • Prije polaska učenika u školu roditelji su dužni izmjeriti temperaturu svom djetetu (sukladno Uputama HZJZ- a). Ukoliko je temperatura iznad 37.2 oC, dijete ne treba slati u školu.
  • Učenici od 5.- 8. r. trebaju nositi zaštitne maske u školi i u učionici (u skladu s uputama HZJZ i Ministarstva). Učenici od 1. do 4. r. nisu obvezni nositi zaštitne maske u učionici, ali jesu u zajedničkim prostorijama (hodnik, wc, knjižnica).

Dobro došli!

Želimo vam sretnu i uspješnu novu školsku godinu!

objavio: Administrator   datum: 3. 9. 2020.