Projekt "Prije i poslije" za Dan planeta Zemlje

U našoj školi se djecu kontinuirano upućuje na važnost brige o okolišu i važnost odvojenog prikupljanja otpada. U školskoj godini 2013./2014. uključili smo se u dva zelena projekta i time stekli vrijedna znanja i navike, a uz to dobili lijepe nagrade.

Gradska „Čistoća“ i Udruga „Sunce“ organizirale su natjecanje pod nazivom „Prije i poslije“ za Dan planeta Zemlje, pri čemu je trebalo  osmisliti školski projekt o odgovornom postupanju s otpadom.

Naši su učenici  od 5. do 8. razreda uz pomoć svojih mentora izradili mjesto za odlaganje tetrapak ambalaže i poučavali svoje vršnjake i mlađe učenike o važnosti odvojenog prikupljanja otpada i recikliranju. Izradili su i letke s porukama u stihovima. Letak i prezentaciju možete pogledati u prilozima.

Učenici su za svoj su rad nagrađeni Zelenim izletom te su osvojili godišnju pretplatu na časopis National Geografic iz kojeg u knjižnici mogu čitati i učiti o prirodi.

Priloženi dokumenti:
ZA_ZELENIJI_SVIJET_-_os_Blatine-Skrape.ppsx (14.16 MB)
Letak_-Tetrapak.pdf (361.16 KB)

objavio: Administrator   datum: 29. 9. 2014.