DIOKLECIJANOVA ŠKRINJICA 2014.

Trećaši su i ove su školske godine sudjelovali u projektu „Dioklecijanova škrinjica“ te u suradnji s Gradom, muzejima i turističkim vodičima grada Splita krenuli u upoznavanje njegove jezgre.

Zborno mjesto je bila, naravno, Riva. Nakon upoznavanja s vodičima i uvodnog predavanja, kroz podrume su se uputili unutar zidina i obišli drevne dijelove palače i grada. Jer kao što je poznato, grad je nekada izrastao iz palače, a ona  je i danas srce Splita.

Učenici su gledali, slušali, učili, postavljali pitanja, ali i sami pričali o gradu ono što su prije čuli ili čitali.  Učenje su nastavili u školi, jer u nastavku projekta trebalo se natjecati u kvizu znanja i izraditi plakate o Dioklecijanovoj palači koji su potom izloženi u Etnografskom muzeju.

Naš je plakat sadržavao učeničke likovne i literarne radove koje smo na hameru ispisali i posložili valovito i tako i simbolično prikazali položaj ove palače „naslonjene na more“.

Učeničke likovne i literarne radove iz  2014. pogledajte OVDJE.

DIOKLECIJANOVA ŠKRINJICA 2013.

objavio: Administrator   datum: 28. 5. 2014.