OBILJEŽAVANJE 40. OBLJETNICE RADA

Školske godine 2011./2012. OŠ „Blatine-Škrape“ slavila je svoj 40. rođendan. Za tu prigodu valjalo se prisjetiti svih učitelja koji su desetljećima u ovoj školi odgajali i poučavali generacije.

Pozivnice su poslane bivšim djelatnicima škole, bivšim učenicima od kojih su se neki  uključili u realizaciju kulturno-zabavnog programa te učenicima koji su sa svojim mentorima  ostvarivali vrhunske rezultate na natjecanjima, od kemije i  matematike do različitih sportova.

Pripreme su trajale cijelu godinu. Putem web-a Škole i letcima pozvali smo bivše učenike i djelatnike da nam pošalju zanimljive podatke i fotografije o prošlosti škole pa smo prikupljene materijale uredili, printali i izložili na pozornici te su ih naši gosti mogli razgledati poslije priredbe.

Izložene su i renovirane sjedalice iz učionice tehničkog odgoja koje su 40 godina vjerno služile u nastavi, a sada im je Likovna grupa uz pomoć boja udahnula novi život.

Mogao se razgledati štand školske zadruge „Cvrčak“ koja je započela s radom upravo u ovoj jubilarnoj godini.

Na proslavi je izvedena himna škole koja je sastavljena od učeničkih stihova pristiglih na natječaj, a uglazbila ju je i uvježbavala školski zbor nastavnica Slavenka Simonelli. Školski zbor je  izveo i himnu Hrvatske te splet dalmatinskih pjesama.

Za rođendan školi nastavnik Duško Aničić osmislio je logo koji će od sada krasiti sve školske dokumente, pozivnice i sl. U skladu s podnebljem krase ga narančasta za toplinu sunca i modra za more…

Školske godine 2011./2012. Tiskan je 3. broj školskog lista u kojem su evidentirana različita događanja u školi i objavljeni učenički radovi, a možete ga prelistati na našoj stranici.

Učenici 3.a razreda s učiteljicom Ivankom Mandić osmislili su i uvježbali prigodni igrokaz „Kad budem imao četrdeset“, a sudjelovali su i šestaši.

Scenografija se izrađivala u knjižnici gdje su rekvizite izrađivali učenici šestog razreda uz pomoć stručne službe, a učiteljica Katica Valerijev sudjelovala je u pripremanju video materijala potrebnih za realizaciju igrokaza. Igrokaz je bio obogaćen plesom i pjevanjem.

Učenice 2.b razreda plesale su na pjesmu „Molba gljive muhare“, a koreografiju i kostime je osmislila njihova učiteljica Marija Rubinjoni.

Stela i Mia iz 2.a, koje je pripremala učiteljica Dubravka Tomić-Potrebuješ, govorile su poznate stihove Tonča Petrasova Marovića. Nastavnica Marija Jakasović s učenicima 6.c pripremila je recitaciju „Kad se voli u školi“.

Prvaši, i to svih četrdeset i troje malih učenika plesalo je ples „Kad se male ruke slože“. Složno su napunili pozornicu plesom i osmjesima kojima „su zarazili“ i gledatelje.

Priredbu su uveličali nekadašnji učenici, a sadašnji prijatelji naše škole: Mirela Meić i Arijana Čulina koje su izvele pjesmu na francuskom jeziku te Stivi i Hrepa koji su pjevali popularne pjesme. Uveselili su nas i „Abba the kids“. Naši su gosti podigli atmosferu pa je priredba završila u nadasve vedrom raspoloženju.

Bilo je ovo druženje starijih i mlađih generacija, učitelja i učenika, razmjenila su se sjećanja i iskustva i proveli ugodni trenuci.

Do nekog budućeg susreta, zdravi i veseli bili!

objavio: Administrator   datum: 19. 11. 2012.