SVAKAKO, ČITAJTE!

Pripremajući se za manifestaciju NOĆ KNJIGE već dva tjedna družimo se s pričama o zmajevima, upoznajemo fantastični svijet u kojem obitavaju ova velebna bića.

U knjizi “Velebitske vilin-staze” susreli smo zmaja Strašigora, u „Legendi o svetom Jurju“ zmaj se našao na putu vitezu koji je spašavao princezu pa nije najbolje prošao, kao što to već biva u pričama o zmajevima i princezama.

Učenici od petog do osmog razreda na satu hrvatskoga jezika izradili su crteže zmajeva koje smo prigodom obilježavanja Noći knjige izložili u atriju Škole uz radove mlađih učenika.

Izložbu radova o zmajevima iz priča, te šarene papirnate zmajeve nastale ovom prigodom, možete pogledati od 23. do 27. travnja u atriju Škole.

Nadalje, čitajući priče učenici 2.a i 3.a upoznali su prehlađenog zmaja koji se sprijateljio s dječakom Igorom, ali i još nekim ljudima iako su ga se u početku bojali. Učenici su ilustrirali priču i crtali stripove.

Učenici 4.a i 1.c slušali su priču o Zmaju Biljoljubu koji nije rigao vatru i imao je prekrasan vrt. 1.a upoznao je zmaja Zumbombona od kojega su naučili da "što više učiš, to bolje letiš". Izradili su crteže kojima su ukrasili zmajeve od papira.

Naši zmajevi su trebali visoko poletjeti da baš danas nije bio dan bez vjetra pa su zalepršali po školskom dvorištu na krilima dječjih ruku... Prvog vjetrovitog dana, pogodnog za puštanje zmajeva, ugledat ćete nas na školskom igralištu.

Simpatični Zmaj Škakljaj, koji je mislio da je ružan pa se skrivao i bio usamljen, pronašao je prijatelja, otkrio glazbu i dobio ime. Učenici 1.b, 3.b i 4.b nakon čitanja su glumili likove iz priče i razgovarali što je bilo jako zabavno, ali i poučno. Učenici su nacrtali tog posebnog  zmaja Škakljaja koji je danas, na Svjetski dan knjige, "gostovao" u knjižnici u večernjim satima, a čitali smo i priču "Princeza i zmaj" i upoznali se s još jednim zmajem koji je volio glazbu.

Tu smo priču ranije čitali i u 3.b te doznali da se po mišljenju princeze Dragice u školi slabo uči o zmajevima, što princezu ljuti, a ona i inače često "jauče" u raznim prilikama. Budući da se neobična princeza pomalo neobično služi riječima, priča nas je nasmijala, ali i podsjetila kako je važno pažljivo čitati jer kad slova zamijene mjesta ili se izmiješaju nastaju čudne riječi.

Zato djeco, čitajte polako, čitajte pažljivo, čitajte često!

Uglavnom, čitajte!

objavio: Administrator   datum: 23. 4. 2018.