Tjedan mozga 2018.

I ove smo se školske godine prijavili na natječaj Tjedan mozga u organizaciji Zavoda za neuroznanost Medicinskog fakulteta u Splitu. Tema radova je bila "Umjetna inteligencija".

Na radionicama su učenici prvo razgovarali o tome što misle da je umjetna inteligencija i kako bi umjetna inteligencija mogla pomoći čovjeku, a nakon toga su upoznati s pojmom umjetne inteligencije te u kojim se sve područjima već koristi i na koji način. Nakon razgovora, učenici su nacrtali kako oni zamišljaju umjetnu inteligenciju i kako bi je čovjek mogao koristiti.

Sedam radova smo odabrali i poslali na natječaj (Petra Kružičević 5.b, Petra Budimir 4.b, Miamarija Mihajlović 5.b, Marino Kovačević 4.b, Jelena Botić 4.b, Duje Pitalo 6.c, Dino Doroci 4.b, Aurora Misir 4.b i Ariana Marović 6.c.).

Sve ostale radove naših vrijednih i maštovitih učenika možete vidjeti u galeriji slika.

Više o Tjednu mozga možete pročitati na www.facebook.com/tjedanmozga

i na

Radionice su vodile: pedagoginja Lucija Krivić Morović i njezina pripravnica Liljana Veža, nastavnica likovne kulture Marijana Tokić i nastavnica engleskog jezika Maja Živković.

objavio: Administrator   datum: 15. 3. 2018.