VEĆ CIJELI MJESEC SU ĐACI : )

Prije otprilike mjesec dana, na prvi dan nastave, prvi su put ovi mali đaci imali priliku s učiteljicom ušetati u učionicu u kojoj će sljedeće četiri godine učiti, pjevati, družiti se i radovati…

Prvoškolce su dočekali djelatnici i učenici Škole koji su za njih pripremili prigodnu priredbu, svečanost za ovaj važan dan.

Na početku  je nove đake i sve koji su došli s njima pozdravio ravnatelj, a naši voditelji, Josipa i Luka, koji su već odavno đaci, najavili su izvođače. Tako su se na pozornici izmjenjivale vesele pjesme, plesovi i stihovi, te dvije skladbe na harfi koje je svirala Lucija.

Kad je priredba završila, pozvane su učiteljice i djeca, koji su se okupili u 1.a i 1.b razred i uputili se u učionice, u svoj prvi zajednički radni dan.

Od tada „već tjednima“ ujutro marljivo sjedaju na svoja mjesta i usvajaju nova znanja.

Prošli tjedan su svratili u knjižnicu, jer iako još uče slova, priče znaju slušati i pričati. Osim toga, djetetu se lako poigrati različitim ulogama i tako stvoriti nove priče.

A oni koji su se dohvatili poznatog  „čarobnog štapića“ začas su poželjeli da svi budu zdravi i sretni.

I mi bi se odrasli rado poslužili čarolijom koja bi svijet učinila boljim mjestom.

objavio: Administrator   datum: 11. 10. 2013.