KNJIŽEVNI SUSRET S MATKOM MARUŠIĆEM

Još jednom smo imali čast ugostiti gospodina Matka Marušića i to u tjednu kad se obilježava Međunarodni dan pripovijedanja. Za dobrodošlicu smo izradili pano sa stripovima koji su nastali na temelju priča iz knjige “Snijeg u Splitu”.

Kako su učenici tom prigodom doznali, njegov je sin volio slušati priče o njemu i barba Vjeki  kad su bili mali i tako je nastala zbirka priča “Snijeg u Splitu” koju su četvrtaši čitali kao lektiru, a za njom djeca rado posegnu i u slobodno vrijeme. Odraslim čitateljima je također zanimljiva jer budi sjećanja na djetinjstvo.

Učenici su za pisca imali pregršt pitanja što se generacijama ne mijenja. Između ostalog, zanimalo ih je što danas rade likovi iz priča Matka Marušića.

Pisac im je duhovito i zanimljivo odgovarao na pitanja i suptilno udijelio nekoliko savjeta za život.

Važno je učiti, čitati i lijepo razgovarati jer ćemo tako biti uspješniji u poslu koji budemo radili, ali i u stvaranju i održavanju prijateljstava.

Jer ljudi nas mogu “zavoljeti ušima” kad govorimo lijepe riječi i pametne rečenice.

objavio: Administrator   datum: 29. 3. 2018.