*****************************************

Izlet u snježnu Liku

Moji prijatelji i ja smo se ujutro okupili ispred škole. Krenuli smo u 7:30. Bili smo jako sretni, veseli i uzbuđeni. Vozili smo se našom autocestom Dalmatinom. Baš je bila ugodna vožnja.

Putem smo stali  na odmorište „Krka“ marendati. Vidjeli smo i rijeku Krku kako se ulijeva u more. Nastavili smo putovanje autocestom. Putem smo mogli vidjeti malo snijega sa strane. No, kada smo prošli tunel Sveti Rok dočekalo nas je puuuno snijega.

Na našem putovanju prošli smo kroz četiri županije i vidjeli dva različita zavičaja. Došli smo do sanjkališta „Cvituša“ u Lovinac. Na sanjkalištu smo se grudali, gradili dvorce, sanjkali i radili snjegoviće.

Potom smo išli ručati u grijani šator koji se nalazio na samom sanjkalištu. Tamo  su nas dočekala i  dva zaigrana psa koji su se s nama igrali i veselili snijegu. Bili su slatki i bezopasni.

Došlo je vrijeme za povratak u Split. Mi vam upravo čitamo lektiru Vlak u snijegu. Srećom,  nismo imali nikakvih poteškoća niti nedaća s autobusom ili putovanjem. Doma smo došli živi i zdravi. Ispred škole smo stigli oko 18:30. Uzeli smo stvari iz prtljažnika  i uputili se svojim domovima s roditeljima.

Kad sam došao kući, zagrlio sam svoju obitelj. Brat je bio malo ljubomoran na moj snježni izlet. Ja ću se uvijek sjećati ovog  putovanja u Liku.

Ivano Perčin   3.c

objavio: Administrator   datum: 26. 2. 2018.