PROSLAVA DANA ŠKOLE 2015.

Svečana priredba za Dan škole svake je godine ispočetka izazov učiteljima i učenicima i prilika da predstave rezultate svoga  marljivog rada. Ove godine smo u okviru školskog projekta „Vilinskim stazama“ poticaja za likovno, literarno i scensko izražavanje imali napretek.

Učenici su se družili sa svijetom bajki, doznali brojne priče o vilama i saznali kako se vilinski svijet utkao u književnost i predaje različitih naroda. Kaže se da je zapravo duh prirode toliko lijep da ga ljudi vide kao vilu. O svijetu vila, vilenjaka i patuljaka u ulozi zaštitnika prirode, šestaši su čitali u dirljivoj knjizi „Velebitske vilin staze“, a potom  pisali i crtali na temelju literarnog poticaja. Neke od radova možete vidjeti ovdje, ali i izložene u školi.

Zborovi velikih i malih učenika oraspoložili su publiku  pjesmama. „Ako spavaš vilo moja“ pjevali su učenici 2.a. Školski zbor je pjevao , ali i raspjevao prisutne izvedbom pjesme „Kao da je morska vila“.

U našim krajevima, kao i diljem svijeta postoje priče o vilama koje su se pričale uz topla ognjišta i u pričama preživjele stoljeća. Uz pomoć priča žive u oblacima, na zemlji, u vodi ili moru, kod nas imaju imena Planinkinja, Morska, Šumska…

Učenici šestih razreda uprizorili su kroz dijalog vila i mladića priče i saznanja o vilama iz svijeta. Tako smo doznali da se specifične mane vila nije smjelo spominjati jer bi onaj koji bi se to usudio bio kažnjen.

Četvrtaši su nas već tradicionalno razbudili plesnom točkom, ovaj put praćeni elektroničkim zvukom, u duhu neobičnih suvremenih vila i vilenjaka.

Poznata priča o Trnoružici oživjela je na pozornici i upoznala nas s vilama dobrote, života, ljepote i umjetnosti, ali i opasnom vilom koju je pobijedila Ljubav. Vila dobrote je za kraj ove priče poručila svima:

„Pobijedila je ljubav, djeco mila, ta najljepša na svijetu dobra vila!“

VIŠE SLIKA

objavio: Administrator   datum: 29. 5. 2015.