Kamp informatike Kids@MIC

Povodom blagdana sv. Dujma i Dana Grada Splita u Microsoft Inovacijskom centru Split održan je šesti po redu Kamp informatike, Kids@MIC  za učenike splitske Osnovne škole "Blatine Škrape".
Tematska okosnica radionica bila je sigurnost djece na Internetu, s osnovnim ciljem osiguravanja pravovremenog upoznavanja s potencijalnim opasnostima te pružanje pomoći u sigurnijem snalaženju i kretanju virtualnim svijetom.

Na ovogodišnjem Kampu sudjelovalo je 28 učenika iz OŠ "Blatine Škrape", uzrasta od petog do osmog razreda u pratnji nastavnika infromatike Tomislava Grubišića i Monike Mladenović.

Tijekom Kampa djeca su imala priliku družiti se i igrati video igre primjerene njihovoj dobi u posebno opremljenoj XBOX igraonici. U sklopu Kampa informatike odrađene su radionice o sigurnosti djece na Internetu, osnovama korištenja Interneta, ponašanju na društvenim mrežama, izradi jednostavnih igara koristeći Scratch te radionica digitalne fotografije – osnove digitalne fotografije, XBOX i Kinect igraonica – video igre primjerene djeci ciljanog uzrasta te predavanje za roditelje o sigurnosti korištenja Interneta.

Fotografije preuzete sa stranica DUMP-a.

objavio: Administrator   datum: 27. 5. 2015.