Učenička zadruga "Cvrčak" na državnoj smotri

Učenička zadruga „Cvrčak“ sudjelovala je na Županijskoj smotri učeničkih zadruga koja se ove godine ponovno održala u City Centru.

Na ovogodišnjoj smotri predstavili  su se ukrasnim biljem posađenim u lončanice od terakote koje su ukrašavali kamenčićima i drugim proizvodima.

Pažnju posjetitelja posebno su privukle male biljke zasađene u staklene kugle od starih žarulja.

Na štandu je bilo izloženo još proizvoda:  marmelade od limuna i naranče, limuncini, balzami s limunom i kukičani ukrasi. Sve je posloženo uz kartonski prikaz prozora dalmatinske kuće.

U katalogu i ljetopisu moglo se pogledati podatke o radu zadruge i proizvodima, a uz to je ukrašavanje lončanica bilo prezentirano na licu mjesta i na Power Point prezentaciji.

Štand zadruge „Cvrčak“ je s još šest  zadruga iz Splitsko-dalmatinske županije predložen za državnu smotru pa su naši vrijedni zadrugari u svibnju otputovali u Zagreb i na državnoj smotri izložili svoje proizvode.

Veselimo se ovakvim događajima jer učenici dobiju priliku pokazati svoje praktične radove i upoznati  se s radom drugih zadruga te razmijeniti iskustva.

objavio: Administrator   datum: 12. 6. 2014.