DAN ŠKOLE 2013.

Prošle smo školske godine, za 40. rođendan škole, u vrtu posadili naranče i limune. Učenici petih razreda obrađivali su Cesarićevu pjesmu „Naranča“ pa smo došli na ideju kroz ovu školsku godinu istraživati o naranči i stvarali na temu ovog voća koje podsjeća na toplinu sunca, miris juga i pronalazi mjesto u vrtovima našeg zavičaja.

Slatkim smo se sokom ne samo okrijepili, nego i inspirirali za različite aktivnosti tijekom cijele školske godine. Nastali su pri tome likovni radovi potaknuti pjesmama i pričama na temu naranče, proizvodi školske zadruge s narančom, literarni radovi naših učenika, ali i učitelja.

Na Dan škole u jutarnjim satima održana su sportska natjecanja u kojima su sudjelovali nastavnici i učenici, a osmašice su i ove godine nadigrale svoje nastavnice.

Popodne je otvorena izložba na kojoj su prezentirani radovi nastali na temu naranče ili od naranče. Drugaši su toga dana s učiteljicom odlučili i roditeljima omogućiti da stvaraju s njima.

Dio učeničkih radova i proizvodi školske zadruge prodavali su se na izložbi. Prikupljenim sredstvima štanda Zadruge će se nabaviti materijali i preparati za njezin daljnji rad. Ostala sredstva će se dijelom uložiti u knjige za školsku knjižnicu, a dijelom u dobrotvorne svrhe.

Zahvaljujemo roditeljima, učenicima i učiteljima koji su nas podržali na proslavi Dana škole, 23. svibnja 2013.

Što se događalo cijele godine i kako je bilo na izložbi pogledajte na fotografijama, a što su trećaši sve doznali o narančama otkrijte u prezentaciji „Naranča“ koja je u prilogu.

objavio: Administrator   datum: 3. 6. 2013.